Řečníci

DAN WATSON

Foto - DAN WATSON

Novým hlavním řečníkem letošního Kristfestu je mladý a energický Dan Watson.

Britský pastor Londýnské mládeže Powerhouse, která se snaží změnit smýšlení lidí o církvi. Jejich cílem je ukázat, že Ježíšova církev hlásající biblické pravdy může být přitažlivá a inspirující zároveň. Dan s jeho ženou Jo a dcerou Isabellou East miluje nakupování a touží vidět, jak mladí lidé opravdově následují Boha a nechávají se proměňovat Jeho voláním.


KIRK McATEAR

Foto - Kirk McAtear

Tohoto britského kazatele s vřelým přístupem k životu vám představujeme už po třetí! Kirk je vedoucí Connect Church v Birminghamu a zároveň sportovním kaplanem FC Birmingham City, který tento rok opět zavítá na Kristfest předat jeho nezapomenutelné, pulzující a hluboké myšlenky. Jeho vášní je vidět generaci zasaženou evangeliem a při každé příležitosti křičet nám už známé: Pumped up, Psyched up and Ready to Go!


MICHAL APETAUER

Foto - Michal Apetauer

Michal Apetauer sbírá zážitky, fandí na fotbalu, poznává svět a inspiruje mladé lidi žít pro Krista. Snaží se budovat Boží kulturu v jeho domácí mládeži Connect Brno, církvi AC Brno ale i tam, kde zrovna cestuje. S jeho krásnou ženou Kamilou a malou dcerou Ninou touží, aby lidé v jejich okolí viděli, že to, co dělají a jak žijí, má smysl.


BOHUSLAV WOJNAR

Foto - Bohuslav Wojnar

Sloužil v době totality mládeži a také v různých formách vzdělávání služebníků církve. Posledních 26 let je pastorem Křesťanského centra v Českém Těšíně, je členem Rady církve a předsedou Správní rady n.f. Nehemia. Značná část jeho služby má také širší záběr, pravidelně slouží na různých úrovních, jak u nás, tak i v zahraničí. Kromě jiného je členem výboru Evropské letniční misie PEM. Bohuslav ve své službě klade veliký důraz na důležitost biblických základů pro všechno, co děláme a v co věříme. Je ženatý, s manželkou Felicii mají potěšení z 3 dětí a 5 vnoučat.


Semináře

Kde začít, když potřebuju radost

Michal Apetauer

Chtěl bys mít ve svém životě opravdovou radost? Ne hranou, ne povrchní, ale reálnou a živou. Radost nejde předstírat, musí mít svůj důvod a zdroj a musí být tak silná, aby se z nás dostala až ven. Věřím tomu, že nenahraditelná radost od nenahraditelného Ježíše je možná a dostupná každému z nás. Na tomhle semináři se podíváme na to, kde musíme začít, abychom se k ní dostali.

Moje cesta skrz deprese k radosti

Kristina Clain

Diskuse na téma mentální zdraví se zaměřením na depresi a úzkost. Kristina bude vyprávět o své cestě skrz deprese a úzkosti i o tom, jak našla pevnou oporu u Boha a sílu znovu se začít radovat. Jak se na mentální zdraví dívá Bible? V rámci semináře nabízí Kristina i lidi z poradenského týmu prostor pro otázky, rozhovory a modlitbu za Vás, nebo Vaše blízké.

Bootcamp 0

Jiří Pospíšil

Hledáme nové zakladatele sborů pro Českou Republiku POKUD ti Bůh klade na srdce zakládání sborů, POKUD vnímáš Boží povolání, POKUD Ti leží na srdci nějaké místo pro založení nového sboru, POKUD se chceš více dozvědět na toto téma a setkat se s lidmi s bohatými zkušenostmi v této oblasti… staň se součástí prvního krisfestového bootcampu !!!

Pryč s fake úsměvy!

Tim Hitchins

Tim bude mluvit o svých zkušenostech z hudebního průmyslu, kde se jako profesionální hudebník naučil přetvařovat a předstírat zájem, spokojenost a štěstí. Avšak nenacházel opravdovou radost, dokud nepoznal, jaké to je se radovat v Boží přítomnosti.

Seminář pro vedoucí

Martin Penc

Dynamika - jak reaguje na kázání a chvály generace, která šetří každou vteřinu, přečte jen polovinu emailu a už odpovídá? Vyrůstáme v prostředí, kdy potřebujeme věci rychlé, kvalitní, krátké. Dobrá videa by prý měla mít do 120 vteřin. Jak tyto trendy ovlivňují naši práci?

Talkshow Izrael v současnosti

Radek Hejret

Moderní Izrael, aneb co jste vždycky chtěli vědět – aktuality,komentáře, diskuse. Možnost vyhrát poznávací zájezd do Izraele v létě 2018 v ceně 35000,- Kč!

Bible study workshop

Bohuslav Wojnar

Máme Bibli – ale co s ní? Všichni se shodneme na tom, že Bible je Boží slovo. Ale jak přistupovat k Bibli, abychom jí správně rozuměli? Co znamená věta z Bible, že „litera zabíjí, ale Duch obživuje“? Na tomto semináři budete mít možnost si na praktických příkladech ujasnit to, jak porozumět radě Božího slova, napsaného před tisíci léty, do dnešní situace. Máte-li otázky ohledně toho, jak používat Bibli v praktickém životě a službě Bohu, pak tento seminář je dobré místo, kam s nimi přijít.

Bootcamp 2/2

Jiří Pospíšil

Hledáme nové zakladatele sborů pro Českou Republiku POKUD ti Bůh klade na srdce zakládání sborů, POKUD vnímáš Boží povolání, POKUD Ti leží na srdci nějaké místo pro založení nového sboru, POKUD se chceš více dozvědět na toto téma a setkat se s lidmi s bohatými zkušenostmi v této oblasti… staň se součástí prvního krisfestového bootcampu !!!

Zátěžové aktivity

Jiří Lavička

Když se podíváš kolem sebe, často vidíš pohodlnost, instantní dobu, kdy chceme všechno hned. Ale to, co nakonec rozhoduje o tom, kdo bude stát na stupni vítězů je jen jedno slovo a tím je VYTRVALOST! Jednoduchý princip, ale nejtěžší část zdolávání cílů. Pod oním stupněm vítězů si nemusíme představit jen dřevěnou bednu, ale může to být úspěšně manželství, úspěch ve škole, atd... A tohle chci předat zdravým způsobem lidem na našem workshopu ve formě sportu!To, že dřina má smysl! A jak řekl jeden bratr "Co nic nestojí, za nic nestojí". Pro všechny, kdo si myslí, že už se dál posunout nemůžou, je připravený workout, kde mu ukážeme, že se mýlí.

Peníze hýbou světem

Ladislav Chaloupka

Peníze hýbou světem - společná radost nebo nekonečná závist a honba za vzdušnými zámky? Radujme se z úspěchů jiných společně s nimi. Přijď si poslechnout jak žít s penězi i bez nich, jakou roli hrají peníze v našich životech, jak se dnes všechno točí jen kolem majetku a co všechno jsou lidé ochotni obětovat, aby se měli "dobře".

Generace bez strachu

Joel Estridge

Je na čase, aby se probudila generace odvážných mladých lidí a přestala jen přežívat a vést uzavřený život. Strach nás drží zpátky, zpomaluje a zamezuje náš růst. Přitom Bůh chce, abychom se stali neohroženou generací. Bůh potřebuje, abychom se stali nebojácnou generaci, protože v momentě kdy budeme nebojácní, budeme žít neomezené životy.

Radost prochází žaludkem

Tereza Bubiková

Je radost jedlá? Bible říká, že radost je ovocem Ducha svatého. Je-li tedy ovocem, pak by měla být jedlá. Chutná dobře? Není někdy hořká? Jak ji vypěstovat, jak ji udržet a jak docílit toho, aby i naše radost chutnala? To vše a ještě více na semináři Radost k jídlu.

Mediální seminář

Martin Penc

Určené pro všechny kdo mluví na stage, dělají talkshow, uvádějí jakékoliv setkání v církvi i mimo ni. Pro všechny, kteří chtějí v době dezinformací obstát a nešířit lži a polopravdy.

Seminář pro vedoucí

Kirk McAtear

Přirovnali byste se spíše k teploměru nebo termostatu? Termostat nastaví tu správnou teplotu. Pokud chceme védst a mít správný vliv na lidi a skupiny, potřebuje rozhodnout, jestli se opravdu z celého srdce chceme radovat a žít tak. Bible říká ve Filipským 4.4: Radujete se v Pánu vždycky! Jsme odhodláni se radovat bez ohledu na to, co se kolem nás děje? Za každých okolností? Vždycky?

Talkshow s Kirkem - Jak se radovat, když se mi chce brečet

Martin Penc

Přestěhování z ráje do období deštů, převzetí církve s neznámými lidmi, mnoho momentů, kde člověk mohl zažívat pochybnost a smutek. Lze v takových situacích být radostný nb je smutek a pochybnost součást našich životů?

Hudební workshop

One80 (Británie)

O co vlastně jde? Tento rok nám přijede skupina z Británie, která je složená z profesionálních hudebníků, kteří jsou tu od toho, aby Ti pomohli s Tvým hudebním talentem!

Budeš mít možnost se naučit nové věci, objevit nové technologie v oblasti hudby, chval a poznat nové lidi. Další možností bude složit a nahrát písničku společně s dalšími účastníky, nebo vystoupit se svým talentem na konci Kristfestu. Jak vidíš, tento rok nabízí hudební workshop opravdu mnoho možností. Bude se vyučovat na tyto nástroje: kytaru, bicí, klávesy a taky zpěv.

Pokud máš zájem, stačí kliknout sem a vybrat která ze tří forem hudebního workshopu Tě zaujala nejvíc. Pokud by ses chtěl zúčastnit, nezapomeň si vzít vlastní kytaru nebo paličky.

Těšíme se na Tebe a na tvůj talent!

Novinky

micZáznamy
Poslechněte si nahrávky z festivalu zde.

teamVideo 2017
Zde si můžeš prohlédnout krátký sestřih z letošního Kristfestu.

Instagram